Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi RowerowyJa z miasteczka Małomice. Mam przejechane 3062.60 kilometrów w tym 814.14 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 13.58 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 1140 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy RowerowyJa.bikestats.pl
Wpisy archiwalne w miesiącu

Czerwiec, 2018

Dystans całkowity:36.16 km (w terenie 18.00 km; 49.78%)
Czas w ruchu:03:28
Średnia prędkość:10.43 km/h
Maksymalna prędkość:24.00 km/h
Suma kalorii:5407 kcal
Liczba aktywności:2
Średnio na aktywność:18.08 km i 1h 44m
Więcej statystyk
  • DST 18.90km
  • Teren 18.00km
  • Czas 01:19
  • VAVG 14.35km/h
  • VMAX 24.00km/h
  • Temperatura 32.0°C
  • Kalorie 5407kcal
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wieża Rycerska z XIVw. w Witkowie w trakcie remontu

Niedziela, 17 czerwca 2018 · dodano: 08.07.2018 | Komentarze 0

W niedzielę 17stego czerwca, wspólnie z rodzinką wybrałem się w odwiedziny do oddalonego o 11km Witkowa.
Nie mogło zabraknąć zobaczenia Wieży Rycerskiej a dokładniej jak postępują prace.
Pogoda zapowiadała się super - słoneczko i gorący dzień, jednak zaraz w drodze powrotnej złapała nas burza i totalna ulewa, która nie zostawiła po nas suchej nitki.
Wyjechaliśmy z Małomic, ale wróciliśmy do Bobrzan i zostaliśmy tam do dnia następnego - już nie mieliśmy siły i ochoty w tej ulewie wracać do domu do Małomic.


Kategoria Wycieczki


  • DST 17.26km
  • Czas 02:09
  • VAVG 8.03km/h
  • Temperatura 34.8°C
  • Sprzęt KROSS LEVEL B4
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wrocławskie Święto Rowerzysty 2018

Niedziela, 10 czerwca 2018 · dodano: 15.06.2018 | Komentarze 0

W tym roku świętowaliśmy już po raz dziesiąty pod nazwą Święta Rowerzysty! Wrocławskie ulice znów opanowały damki, górale, BMXy, szosy, single, składaki i tysiące innych jedno i wielośladów napędzanych siłą mięśni. Prawdopodobnie padł rekord w zakresie liczby uczestników.

Kolorowy i radosny Wielki Peleton ciągnął się kilometrami. Dla zobrazowania – gdy głowa peletonu stała na placu Jana Pawła II przed wjazdem w ulicę Ruską, rowerzyści wypełniali ulicę Legnicką w obie strony, a ogon peletonu jechał jeszcze ulicą Kazimierza Wielkiego. Wstępne szacunki wskazują, że w imprezie mogło wziąć udział około 2500 rowerzystów.
Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter, bo jest rok wyborczy. Święto jako pozytywna demonstracja poparcia dla ruchu rowerowego od lat przyczynia się do tego, że Wrocław jest obecnie jednym z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast w Polsce. Dzięki staraniom cyklistów i ich przedstawicieli mamy we Wrocławiu około 300 km tras rowerowych (nie licząc dodatkowych 90 km na wałach wzdłuż Widawy). Jest to ilość imponująca, a ostatnie cztery lata były najlepszym okresem w historii wrocławskiej polityki rowerowej
Przejazd wielotysięcznego peletonu wrocławskich rowerzystów, znalazł swój finał na Bajk Pikniku w parku Stanisława Tołpy. Nie zabrakło dobrej zabawy i masy atrakcji dla wszystkich pedałujących od najmłodszych do najstarszych. Znalazła się chwila na podsumowanie dokonań naszego miasta na polu rozwoju infrastruktury rowerowej – zrobił to jak zwykle obecny na Święcie – oficer rowerowy Daniel Chojnacki. Była też chwila na wspólne zastanowienie się, co powinno się na tym polu wydarzyć w ciągu kolejnych pięciu lat, po nadchodzących wyborach. Tematy zgłaszane przez uczestników to sprawy oczywiste, takie jak: ogólna poprawa bezpieczeństwa, usunięcie luk w systemie tras głównych, ale także lepsza edukacja rowerowa najmłodszych, która będzie przygotowywała ich do jazdy od strony praktycznej, wysokiej jakości „zielone” trasy rekreacyjne tzw. greenwaye, żeby można było jeździć rowerem również z dala od zatłoczonych samochodami ulic oraz bezpieczne i zamykane parkingi rowerowe na osiedlach, aby nie trzeba było wnosić rowerów do domów i piwnic.
Święto było pełne radości i zabawy, jednak odbyło się w cieniu tragicznych wypadków, do których doszło we Wrocławiu tej wiosny. W ich wyniku życie straciły dwie rowerzystki. Oprócz wezwania władz do działań uczulających kierowców na konieczność wyrobienia sobie silnego odruchu wypatrywania rowerzysty na drodze, padły również apele rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności i właściwe stosowanie zasady ograniczonego zaufania, zwłaszcza podczas przekraczania ruchliwych jezdni.
Organizatorzy Święta dziękują wszystkim za przybycie. Wspólna jazda jest fajna, pozytywna i ma głęboki sens. Miasta takie jak Wrocław bardzo potrzebują ruchu rowerowego. Jest on najlepszym środkiem na korki. Rowerzyści potrzebują mało przestrzeni, aby się poruszać, co sprawia, że jadą kiedy wszystko inne stoi. Powstanie tras rowerowych jest w interesie wszystkich mieszkańców, a nie tylko rowerzystów. Skorzystają na tym również – a może nawet przede wszystkim – Ci, którzy muszą z różnych powodów przemieszczać się samochodem.
Cezary Grochowski
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa


Kategoria Wycieczki